Разъем FGB.00.303.CLAD22 Разъем FGB.00.303.CLAD22
FGB.00.303.CLAD22
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
разъемы, адаптеры
Технические характеристики
Разъем FGB.00.303.CLAD22
Технические характеристики:
Backshell Material, Plating: Brass, Chrome
Cable Opening: 0.055"" ~ 0.087"" (1.40mm ~ 2.20mm)
California Prop 65: Warning Information
Color: Silver
Connector Type: Plug, Male Pins
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 39.4Вµin (1.00Вµm)
Contact Material: Brass
Current Rating (Amps)***3A
ECCN: EAR99
Fastening Type: Push-Pull
Features: Backshell
HTSUS: 8536.69.4020
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Insert Material: Polyetheretherketone (PEEK)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Moisture Sensitivity Level (MSL)***1 (Unlimited)
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 3
Operating Temperature***-55В°C ~ 250В°C
Orientation: B
Package: Bulk
REACH Status: REACH Unaffected
RoHS Status: ROHS3 Compliant
Shell Finish: Chrome
Shell Material: Brass
Shell Size - Insert: 303
Shielding: Shielded
Termination: Solder Cup
Вид монтажа: Cable
Категория продукта: Цилиндрические защелкивающиеся разъемы
Количество контактов: 3 Contact
Коммерческое обозначение: 00 Series
Материал корпуса: Metal
Номинальный ток: 3 A