Разъем FGA.1B.306.CLAD62Z Разъем FGA.1B.306.CLAD62Z
FGA.1B.306.CLAD62Z
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
разъемы, адаптеры
Разъем FGA.1B.306.CLAD62Z фотография 1.
Технические характеристики
Разъем FGA.1B.306.CLAD62Z
Технические характеристики:
Backshell Material, Plating: Brass, Chrome
Cable Opening: 0.205"" ~ 0.244"" (5.20mm ~ 6.20mm)
California Prop 65: Warning Information
Color: Silver
Connector Type: Plug, Male Pins
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 39.4Вµin (1.00Вµm)
Contact Material: Brass
Current Rating (Amps)***7A
ECCN: EAR99
Fastening Type: Push-Pull
Features: Backshell
HTSUS: 8536.69.4020
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Insert Material: Polyetheretherketone (PEEK)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Moisture Sensitivity Level (MSL)***1 (Unlimited)
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 6
Operating Temperature***-55В°C ~ 250В°C