Разъем FFA.1S.305.CLAC52 Разъем FFA.1S.305.CLAC52
FFA.1S.305.CLAC52
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
разъемы, адаптеры
Технические характеристики
Разъем FFA.1S.305.CLAC52
Технические характеристики:
Backshell Material, Plating: Brass, Chrome
Cable Opening: 0.165"" ~ 0.205"" (4.20mm ~ 5.20mm)
California Prop 65: Warning Information
Color: Silver
Connector Type: Plug, Female Sockets and Male Pins
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Material: Brass, Bronze
Current Rating (Amps)***7A, 10A
ECCN: EAR99
Fastening Type: Push-Pull
Features: Backshell
HTSUS: 8536.69.4020
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Insert Material: Polyetheretherketone (PEEK)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Moisture Sensitivity Level (MSL)***Not Applicable
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 5
Operating Temperature***-55В°C ~ 250В°C