Диод ESDA18-1K Диод ESDA18-1K
4.9 63
ESDA18-1K
диоды
Диод  ESDA18-1K  фотография 1.
Технические характеристики
Диод ESDA18-1K
Полное название: ESDA18-1K.
Технические характеристики:
Package : Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®
Package / Case : SC-79, SOD-523
Power - Peak Pulse : 400W
Power Line Protection : No
REACH Status : REACH Unaffected
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Series : ESDA, TRANSILв„ў ->
Supplier Device Package : SOD-523
Type : Zener
Unidirectional Channels : 1
Voltage - Breakdown (Min) : 18V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 34V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 15V
Automotive : No
Capacitance Value (pF) : 105
Configuration : Single
Direction Type : Uni-Directional
ECCN (US) : EAR99
EU RoHS : Compliant
Lead Shape : Flat
Maximum Clamping Voltage (V) : 34
Maximum Leakage Current (uA) : 0.5
Maximum Operating Temperature (°C) : 150
Maximum Working Voltage (V) : 15
Minimum Operating Temperature (°C) : -40
Mounting : Surface Mount
Number of Elements per Chip : 1
Packaging : Tape and Reel
Part Status : Active
PCB changed : 2
Peak Pulse Power Dissipation (W) : 400
Pin Count : 2
PPAP : No
Standard Package Name : SOD
Supplier Package : SOD-523
На сайте zapadpribor.com можно найти и другие диоды и множество похожих изделий.
 ESDA18-1K - Диод - фотография.
Основные характеристики диода ESDA18-1K : ESDA18-1KCircuit Protection/ TVS - Diodes34V Clamp 12A (8/20Вµs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-523