Транзистор DSC2501R0L Транзистор DSC2501R0L
DSC2501R0L
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
транзисторы
Технические характеристики
Транзистор DSC2501R0L
Полное название: DSC2501R0L.
Технические характеристики:
Base Product Number : DSC2501 ->
Current - Collector (Ic) (Max) : 500mA
Current - Collector Cutoff (Max) : 100nA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce : 200 @ 500mA, 2V
ECCN : EAR99
Frequency - Transition : 150MHz
HTSUS : 8541.21.0075
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : 150В°C (TJ)
Package : Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®
Package / Case : TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max : 200mW
RoHS Status : RoHS Compliant
Supplier Device Package : Mini3-G3-B-B
Transistor Type : NPN
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic : 400mV @ 20mA, 500mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 20V
Основные характеристики транзистора DSC2501R0L : DSC2501R0LDiscrete Semiconductor Products/ Transistors - Bipolar (BJT) - SingleБиполярный (BJT) транзистор NPN 20V 500mA 150MHz 200mW Surface Mount Mini3-G3-B-B