Транзистор DSA7U0100L Транзистор DSA7U0100L
DSA7U0100L
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
транзисторы
Технические характеристики
Транзистор DSA7U0100L
Полное название: DSA7U0100L.
Технические характеристики:
Base Product Number : DSA7U01 ->
Current - Collector (Ic) (Max) : 500mA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce : 90 @ 150mA, 10V
ECCN : EAR99
Frequency - Transition : 120MHz
HTSUS : 8541.29.0075
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : 150В°C (TJ)
Package : Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®
Package / Case : TO-243AA
Power - Max : 1W
RoHS Status : RoHS Compliant
Supplier Device Package : MiniP3-F2-B
Transistor Type : PNP
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic : 600mV @ 50mA, 500mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 100V
Также на сайте zapadpribor.com представлено разные транзисторы и похожее оборудование.
Основные характеристики транзистора DSA7U0100L : DSA7U0100LDiscrete Semiconductor Products/ Transistors - Bipolar (BJT) - SingleБиполярный (BJT) транзистор PNP 100V 500mA 120MHz 1W Surface Mount MiniP3-F2-B