Транзистор DSA7102R0L Транзистор DSA7102R0L
DSA7102R0L
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
транзисторы
Технические характеристики
Транзистор DSA7102R0L
Полное название: DSA7102R0L.
Технические характеристики:
Base Product Number : DSA7102 ->
Current - Collector (Ic) (Max) : 1A
Current - Collector Cutoff (Max) : 100nA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce : 120 @ 100mA, 2V
ECCN : EAR99
Frequency - Transition : 150MHz
HTSUS : 8541.29.0075
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : 150В°C (TJ)
Package : Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®
Package / Case : TO-243AA
Power - Max : 1W
RoHS Status : RoHS Compliant
Supplier Device Package : MiniP3-F2-B
Transistor Type : PNP
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic : 300mV @ 50mA, 500mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 80V
Также на сайте zapadpribor.com представлены другие транзисторы и похожие приборы.
Основные характеристики транзистора DSA7102R0L : DSA7102R0LDiscrete Semiconductor Products/ Transistors - Bipolar (BJT) - SingleБиполярный (BJT) транзистор PNP 80V 1A 150MHz 1W Surface Mount MiniP3-F2-B