Датчик тока ACS758KCB-150U-PFF-T Датчик тока ACS758KCB-150U-PFF-T
Датчик тока ACS758KCB-150U-PFF-T
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
датчики
Технические характеристики
Технические характеристики:
Accuracy: В±1.6%
Current - Sensing: 150A
Current - Supply (Max): 13.5mA
ECCN: EAR99
For Measuring: DC
Frequency: DC ~ 120kHz
HTSUS: 8542.39.0001
Linearity: В±1%
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 (Unlimited)
Mounting Type: Through Hole
Number of Channels: 1
Operating Temperature: -40В°C ~ 125В°C
Output: Ratiometric, Voltage
Package: Tube
Package / Case: 5-CB Formed Leads, PFF
Polarization: Unidirectional
REACH Status: REACH Unaffected
Response Time: 4Вµs
RoHS Status: ROHS3 Compliant
Sensitivity: 26.7mV/A
Sensor Type: Hall Effect, Open Loop
Supplier Device Package: 5-CB Module
Voltage - Supply: 3V ~ 5.5V
Cайт zapadpribor.com предлагает вашему вниманию датчики тока, а также много подобного оборудования.
Основные характеристики датчика тока ACS758KCB-150U-PFF-T : Датчик тока ACS758KCB-150U-PFF-T Датчики / Датчики токаДатчик тока Пиковый измеряемый ток 150 А