Разъем D38999/26WG11AN Разъем D38999/26WG11AN
D38999/26WG11AN
разъемы, адаптеры
Разъем D38999/26WG11AN фотография 1.
Технические характеристики
Разъем D38999/26WG11AN
- Вид сопряжения:***Threaded;
- Количество позиций:***11 Position;
- Материал корпуса:***Aluminum;
- Номинальное напряжение:***600 VAC, 850 VDC;
- Номинальный ток:***23 A;
- Продукт:***Plugs;
- Производитель:***TE Connectivity;
- Размер оболочки:***21;
- Размер фабричной упаковки:***1;
- Серия:***D38999 Series III;
- Тип аварийной лампы:***MIL-DTL-38999 III;
- Тип выводов:***Crimp;
- Тип контакта:***Without Pin Contacts;
- Тип продукта:***Circular MIL Spec Connector;
- Угол монтажа:***Straight;
- Форма оболочки:***Straight;
- EU RoHS: Not Compliant;
- ECCN (US)***EAR99;
- Part Status: Active;
- HTS: 8536694020;
- Military Standard: MIL-DTL-38999;
- Military Standard Series: Series III;
- Automotive: No;
- Type: Circular;
- Gender: PL;
- Mounting: Cable Mount;
- Body Orientation: Straight;
- Polarization: N;
- Number of Ports: 1;
- Number of Contacts: 11;
- Number of Terminals: 11;
- Contact Gender: PIN;
- Termination Method: Crimp;
- Shell Size / Insert Arrangement: 21-11;
- Wire Size (AWG)***12-14;
- Less Contact: Yes;
- Contact Material: Copper Alloy;
- Contact Plating: Gold;
- Shell Material: Aluminum;
- Shell Plating: Cadmium;
- Housing Color: Olive Drab;
- Maximum Current Rating (A)***23;
- Maximum Voltage Rating: 850VDC|600VAC;