Разъем D38999/20WG41PN-LC Разъем D38999/20WG41PN-LC
D38999/20WG41PN-LC
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
разъемы, адаптеры
Разъем D38999/20WG41PN-LC фотография 1.
Технические характеристики
Разъем D38999/20WG41PN-LC
Технические характеристики:
- Вид монтажа:***Panel;
- Вид сопряжения:***Self Locking;
- Квалификация:***EREL;
- Количество позиций:***41 Position;
- Материал корпуса:***Aluminum;
- Номинальный ток:***7.5 A;
- Подкатегория:***Circular Connectors;
- Покрытие оболочки:***Olive Drab Cadmium;
- Продукт:***Receptacles;
- Размер оболочки:***21;
- Размер фабричной упаковки:***1;
- Серия:***D38999 III;
- Тип аварийной лампы:***MIL-DTL-38999 III;
- Тип контакта:***Without Pin Contacts;
- Тип продукта:***Circular MIL Spec Connector;
- Угол монтажа:***Straight;
- Форма оболочки:***Wall Mount;
- EU RoHS: Not Compliant;
- ECCN (US)***EAR99;
- Part Status: Active;
- HTS: 8536.69.40.20;
- Military Standard: MIL-DTL-38999;
- Military Standard Series: Series III;
- Automotive: Yes;
- Type: Circular;
- Gender: RCP;
- Mounting: Wall Mount;
- Body Orientation: Straight;
- Polarization: N;
- Number of Ports: 1;
- Number of Contacts: 41;
- Number of Terminals: 41;
- Contact Gender: PIN;
- Termination Method: Crimp;
- Shell Size / Insert Arrangement: 21-41;
- Wire Size (AWG)***20-24;
- Less Contact: Yes;
- Contact Material: Copper Alloy;
- Contact Plating: Gold;
- Shell Material: Aluminum;
- Shell Plating: Cadmium;
- Housing Color: Olive Drab;
- Maximum Voltage Rating: 850VDC|600VAC;