Транзистор CP710V-MPSA92-CT20 Транзистор CP710V-MPSA92-CT20
CP710V-MPSA92-CT20
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
транзисторы
Технические характеристики
Транзистор CP710V-MPSA92-CT20
Технические характеристики:
Current - Collector (Ic) (Max) : 500mA
Current - Collector Cutoff (Max) : 250nA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce : 25 @ 30mA, 10V
ECCN : EAR99
Frequency - Transition : 50MHz
HTSUS : 8541.21.0095
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -65В°C ~ 150В°C (TJ)
Package : Tray
Package / Case : Die
REACH Status : REACH Unaffected
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Supplier Device Package : Die
Transistor Type : PNP
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic : 500mV @ 2mA, 20mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 300V
Основные характеристики транзистора CP710V-MPSA92-CT20 : CP710V-MPSA92-CT20Discrete Semiconductor Products/ Transistors - Bipolar (BJT) - Single Биполярный (BJT) транзистор PNP 300 В, 500 мА, 50 МГц, для поверхностного монтажа