Микросхема CLVC125AQPWRG4Q1 Микросхема CLVC125AQPWRG4Q1
CLVC125AQPWRG4Q1
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
микросхемы
Технические характеристики
Микросхема CLVC125AQPWRG4Q1
Технические характеристики:
Base Product Number: 74LVC125 ->
Current - Output High, Low: 24mA, 24mA
ECCN: EAR99
HTSUS: 8542.39.0001
Logic Type: Buffer, Non-Inverting
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 (Unlimited)
Mounting Type: Surface Mount
Number of Bits per Element: 1
Number of Elements: 4
Operating Temperature: -40В°C ~ 125В°C (TA)
Output Type: 3-State
Package: Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®
Package / Case: 14-TSSOP (0.173"", 4.40mm Width)
REACH Status: REACH Unaffected
RoHS Status: ROHS3 Compliant
Series: Automotive, AEC-Q100, 74LVC ->
Supplier Device Package: 14-TSSOP
Voltage - Supply: 1.65V ~ 3.6V
EU RoHS: Compliant
ECCN (US): EAR99
Part Status: Active
HTS: 8542.39.00.01
Logic Family: LVC
Logic Function: Buffer/Line Driver
Number of Elements per Chip: 4
Number of Channels per Chip: 4
Number of Inputs per Chip: 4
Number of Input Enables per Chip: 0
Number of Outputs per Chip: 4
Number of Output Enables per Chip: 4 Low
Bus Hold: No
Polarity: Non-Inverting
Maximum Propagation Delay Time @ Maximum CL (ns): 5.3@2.7V|4.6@3.3V