Конденсатор CA0612KRX7R9BB103 Конденсатор CA0612KRX7R9BB103
CA0612KRX7R9BB103, Конденсатор: керамический; MLCC; 10нФ; 50В; X7R; ±10%; SMD; 0612
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
конденсаторы
Конденсатор CA0612KRX7R9BB103 фотография 1.
Технические характеристики
Конденсатор CA0612KRX7R9BB103
Технические характеристики:
Brand: Yageo
Capacitance: 0.01 uF
Capacitance - NF: 10 nF
Capacitance - PF: 10000 pF
Dielectric: X7R
Dissipation Factor DF: 2.5
Factory Pack Quantity: 4000
Height: 0.8 mm
Length: 3.2 mm
Manufacturer: Yageo
Maximum Operating Temperature: + 125 C
Minimum Operating Temperature: - 55 C
Number Of Elements: 4
Package / Case: 0612 (1632 metric) Reversed
Packaging: Cut Tape or Reel
Product: Ceramic Capacitor Arrays
Product Category: Capacitor Arrays & Networks
Product Type: Capacitor Arrays & Networks
Series: CA
Subcategory: Capacitors
Temperature Coefficient / Code: 15 %
Termination Style: SMD/SMT
Tolerance: 10 %
Type: C-Array Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Voltage Rating DC: 50 VDC
Width: 1.6 mm
Series Name: C
Допуск Емкости: ±10%
Емкость: 10000пФ
Количество Элементов: 4 Элемента
Линейка Продукции: C-Array
Максимальная Рабочая Температура: 125 C
Минимальная Рабочая Температура: -55 C
Номинальное Напряжение: 50В