Симистор BTA330X-800BTQ Симистор BTA330X-800BTQ
BTA330X-800BTQ, Симистор, 800В, 30А, 50мА, Упаковка туба, THT, TO220FP
тиристоры, триаки
Симистор BTA330X-800BTQ фотография.
Технические характеристики
Симистор BTA330X-800BTQ
Технические характеристики:
Brand : WeEn Semiconductors
Factory Pack Quantity : 1000
Gate Trigger Current - Igt : 50 mA
Gate Trigger Voltage - Vgt : 0.9 V
Holding Current Ih Max : 75 mA
Manufacturer : WeEn Semiconductors
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Mounting Style : Through Hole
Non Repetitive On-State Current : 297 A
Off-State Leakage Current @ VDRM IDRM : 0.4 mA
On-State RMS Current - It RMS : 30 A
On-State Voltage : 1.2 V
Package / Case : TO-220F-3
Part # Aliases : 934069004127
Product Category : Triacs
Product Type : Triacs
Rated Repetitive Off-State Voltage VDRM : 800 V
Subcategory : Thyristors
Unit Weight : 0.068784 oz
Вес, г : 1.57
Также на сайте zapadpribor.com представлено разные симисторы и похожее оборудование.
Основные характеристики симистора BTA330X-800BTQ : BTA330X-800BTQ, Симистор, 800В, 30А, 50мА, Упаковка туба, THT, TO220FPПолупроводники/ Симисторы