Фильтр BLM15AG100SH1D Фильтр BLM15AG100SH1D
BLM15AG100SH1D
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
устройства защиты
Технические характеристики
Фильтр BLM15AG100SH1D
Технические характеристики:
Допустимое отклонение:: 25%
Импеданс:: 10 ohms
Категория продукта:: ферритовые фильтры
Максимальная рабочая температура:: +125 c
Максимальное сопротивление постоянному току:: 50 mohms
Максимальный постоянный ток:: 1 a
Минимальная рабочая температура:: -55 c
Подкатегория:: ferrites
Продукт:: ferrite chip beads
Производитель:: murata
Серия:: blm15_sh
Тестовая частота:: 100 mhz
Тип выводов:: smd/smt
Тип продукта:: ferrite beads
Тип:: chip ferrite bead inductor type
Торговая марка:: murata electronics
Упаковка / блок:: 0402(1005 metric)
Упаковка:: cut tape, mousereel, reel
Base Product Number: BLM15AG ->
Current Rating (Max): 1A
DC Resistance (DCR) (Max): 50mOhm
ECCN: EAR99
Height (Max): 0.022"" (0.55mm)
HTSUS: 8548.90.0100
Impedance @ Frequency: 10 Ohms @ 100MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 (Unlimited)
Mounting Type: Surface Mount
Number of Lines: 1
Operating Temperature: -55В°C ~ 125В°C
Package: Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Ratings: AEC-Q200
RoHS Status: ROHS3 Compliant
Series: EMIFILВ®, BLM15 ->
Size / Dimension: 0.039"" L x 0.022"" W (1.00mm x 0.55mm)
Brand: Murata Electronics
Factory Pack Quantity: 10000
Height: 0.5 mm
Impedance: 10 Ohms
Length: 1 mm
Manufacturer: Murata
Maximum DC Current: 1 A
Maximum DC Resistance: 50 mOhms
Maximum Operating Temperature: + 125 C
Minimum Operating Temperature: - 55 C
Operating Temperature Range: - 55 C to + 125 C
Packaging: Cut Tape or Reel
Product: Ferrite Chip Beads
Product Category: Ferrite Beads
Product Type: Ferrite Beads
Subcategory: Ferrites
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 100 MHz
Tolerance: 25 %
Type: Chip Ferrite Bead Inductor Type
Unit Weight: 0.000423 oz
Width: 0.5 mm