Транзистор BC817-40Q-13-F Транзистор BC817-40Q-13-F
BC817-40Q-13-F
транзисторы
Технические характеристики
Транзистор BC817-40Q-13-F
Технические характеристики:
Base Product Number : BC817 ->
Current - Collector (Ic) (Max) : 500mA
Current - Collector Cutoff (Max) : 100nA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce : 250 @ 100mA, 1V
ECCN : EAR99
Frequency - Transition : 100MHz
HTSUS : 8541.21.0075
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -65В°C ~ 150В°C (TJ)
Package : Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®
Package / Case : TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max : 310mW
REACH Status : REACH Unaffected
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Series : Automotive, AEC-Q101 ->
Supplier Device Package : SOT-23
Transistor Type : NPN
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic : 700mV @ 50mA, 500mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 45V
Категория продукта : Биполярные транзисторы - BJT
Квалификация : AEC-Q101
Подкатегория : Transistors
Серия : BC817-16Q / -25Q / -40Q
Технология : Si
Тип продукта : BJTs - Bipolar Transistors
Торговая марка : Diodes Incorporated
Упаковка / блок : SOT-23-3
На сайте zapadpribor.com можно найти и другие транзисторы и множество похожих изделий.
Основные характеристики транзистора BC817-40Q-13-F : BC817-40Q-13-FDiscrete Semiconductor Products/ Transistors - Bipolar (BJT) - Single Биполярный (BJT) транзистор NPN 45V 500mA 100MHz 310mW Surface Mount SOT-23