Транзистор BC817-25W-7 Транзистор BC817-25W-7
BC817-25W-7
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
транзисторы
Транзистор BC817-25W-7 фотография 1.
Технические характеристики
Транзистор BC817-25W-7
Полное название: BC817-25W-7.
Технические характеристики:
Base Product Number : BC817 ->
Current - Collector (Ic) (Max) : 500mA
Current - Collector Cutoff (Max) : 100nA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce : 160 @ 100mA, 1V
ECCN : EAR99
Frequency - Transition : 100MHz
HTSUS : 8541.21.0075
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -65В°C ~ 150В°C (TJ)
Package : Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®
Package / Case : SC-70, SOT-323
Power - Max : 200mW
REACH Status : REACH Unaffected
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Supplier Device Package : SOT-323
Transistor Type : NPN
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic : 700mV @ 50mA, 500mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 45V
EU RoHS : Compliant
ECCN (US) : EAR99
Part Status : Active
HTS : 8541.21.00.75
Type : NPN
Product Category : Bipolar Small Signal
Configuration : Single
Number of Elements per Chip : 1
Maximum Collector Base Voltage (V) : 50
Maximum Collector-Emitter Voltage (V) : 45
Maximum Emitter Base Voltage (V) : 5
Maximum Collector-Emitter Saturation Voltage (V) : 0.7@50mA@500mA
Maximum DC Collector Current (A) : 0.5
Minimum DC Current Gain : 100@300mA@1V|160@100mA@1V
Maximum Power Dissipation (mW) : 200
Maximum Transition Frequency (MHz) : 100(Min)
Minimum Operating Temperature (°C) : -65
Maximum Operating Temperature (°C) : 150
Packaging : Tape and Reel
Automotive : No
Standard Package Name : SOT
Pin Count : 3
Supplier Package : SOT-323
Military : No
Mounting : Surface Mount
Package Height : 0.95
Package Length : 2.15
Package Width : 1.3
PCB changed : 3
Lead Shape : Gull-wing
Также на сайте zapadpribor.com представлены другие транзисторы и похожие изделия.
Основные характеристики транзистора BC817-25W-7 : BC817-25W-7Discrete Semiconductor Products/ Transistors - Bipolar (BJT) - Single Биполярный (BJT) транзистор NPN 45V 500mA 100MHz 200mW Surface Mount SOT-323