Диод AK3-066C-BP Диод AK3-066C-BP
4.9 63
AK3-066C-BP
диоды
Диод  AK3-066C-BP  фотография.
Технические характеристики
Диод AK3-066C-BP
Полное название: AK3-066C-BP.
Bidirectional Channels : 1
Current - Peak Pulse (10/1000Вµs) : 3000A (3kA) (8/20Вµs)
Mounting Type : Through Hole
Operating Temperature : -55В°C ~ 150В°C (TJ)
Package : Bulk
Package / Case : Axial, Right Angle Bend (24.15mm Center)
Power Line Protection : No
REACH Status : REACH Unaffected
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Series : AK ->
Supplier Device Package : AK
Type : Zener
Video File : Micro Commercial Components Corporate Video
Voltage - Breakdown (Min) : 70V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 125V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 66V
Cайт zapadpribor.com предлагает вашему вниманию разные диоды и целое множество похожих товаров .
Основные характеристики диода AK3-066C-BP : AK3-066C-BPCircuit Protection/ TVS - Diodes125V Clamp 3000A (3kA) (8/20Вµs) Ipp Tvs Diode Through Hole AK