Диод ACPDQC3V3R-HF Диод ACPDQC3V3R-HF
4.9 63
ACPDQC3V3R-HF
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
диоды
Технические характеристики
Диод ACPDQC3V3R-HF
Технические характеристики:
Applications : Automotive
Bidirectional Channels : 1
Capacitance @ Frequency : 18pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000Вµs) : 2A (8/20Вµs)
ECCN : EAR99
HTSUS : 8541.10.0080
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -55В°C ~ 150В°C (TJ)
Package : Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®
Package / Case : 0402 (1006 Metric)
Power - Peak Pulse : 36W
Power Line Protection : No
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Series : Automotive, AEC-Q101 ->
Supplier Device Package : 0402C/SOD-923F
Type : Zener
Voltage - Breakdown (Min) : 5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 18V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 3.3V (Max)
Также на сайте zapadpribor.com представлены другие диоды и похожие приборы.
Основные характеристики диода ACPDQC3V3R-HF : ACPDQC3V3R-HFCircuit Protection/ TVS - Diodes18V Clamp 2A (8/20Вµs) Ipp Tvs Diode Surface Mount 0402C/SOD-923F