Микросхема 74LVT640DB Микросхема 74LVT640DB
74LVT640DB,112
микросхемы
Микросхема 74LVT640DB фотография.
Технические характеристики
Микросхема 74LVT640DB
Технические характеристики:
Base Product Number: 74LVT640 ->
Current - Output High, Low: 32mA, 64mA
ECCN: EAR99
HTSUS: 8542.39.0001
Logic Type: Transceiver, Inverting
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 (Unlimited)
Mounting Type: Surface Mount
Number of Bits per Element: 8
Number of Elements: 1
Operating Temperature: -40В°C ~ 85В°C (TA)
Output Type: 3-State
Package: Tube
Package / Case: 20-SSOP (0.209"", 5.30mm Width)
REACH Status: REACH Unaffected
RoHS Status: ROHS3 Compliant
Series: 74LVT ->
Supplier Device Package: 20-SSOP
Voltage - Supply: 2.7V ~ 3.6V