Микросхема 74LVC1G79GV.125 Микросхема 74LVC1G79GV.125
74LVC1G79GV.125, IC: цифровая; D триггер; LVC; SMD; SC74A; Упаковка: бобина,лента
микросхемы
Микросхема 74LVC1G79GV.125 фотография.
Технические характеристики
Микросхема 74LVC1G79GV.125
Технические характеристики:
Base Product Number: 74LVC1G79 ->
Clock Frequency: 500MHz
Current - Output High, Low: 32mA, 32mA
Current - Quiescent (Iq): 500ВµA
ECCN: EAR99
Function: Standard
HTSUS: 8542.39.0001
Input Capacitance: 5pF
Max Propagation Delay @ V, Max CL: 3.8ns @ 5V, 50pF
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 (Unlimited)
Mounting Type: Surface Mount
Number of Bits per Element: 1
Number of Elements: 1
Operating Temperature: -40В°C ~ 125В°C (TA)
Output Type: Non-Inverted
Package: Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®
Package / Case: SC-74A, SOT-753
REACH Status: REACH Unaffected
RoHS Status: ROHS3 Compliant
Series: 74LVC ->
Supplier Device Package: SC-74A
Trigger Type: Positive Edge
Type: D-Type
Voltage - Supply: 1.65V ~ 5.5V