Диод 5KP150CA-TP Диод 5KP150CA-TP
4.9 63
5KP150CA-TP
диоды
Диод  5KP150CA-TP  фотография.
Технические характеристики
Диод 5KP150CA-TP
Полное название: 5KP150CA-TP.
Технические характеристики:
Applications : General Purpose
Base Product Number : 5KP ->
Bidirectional Channels : 1
ECCN : EAR99
HTSUS : 8541.10.0080
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Through Hole
Operating Temperature : -55В°C ~ 175В°C (TJ)
Package : Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Package / Case : R6, Axial
Power - Peak Pulse : 5000W (5kW)
Power Line Protection : No
REACH Status : REACH Unaffected
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Supplier Device Package : R-6
Type : Zener
Video File : Micro Commercial Components Corporate Video
Voltage - Breakdown (Min) : 167V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 243V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 150V
Также на сайте zapadpribor.com представлены другие диоды и похожие приборы.
Основные характеристики диода 5KP150CA-TP : 5KP150CA-TPCircuit Protection/ TVS - Diodes243V Clamp Ipp Tvs Diode Through Hole R-6