Диод 3KP190A-TP Диод 3KP190A-TP
4.9 63
3KP190A-TP
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
диоды
Диод  3KP190A-TP  фотография.
Технические характеристики
Диод 3KP190A-TP
Полное название: 3KP190A-TP.
Технические характеристики:
Applications : General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000Вµs) : 9.7A
ECCN : EAR99
HTSUS : 8541.10.0080
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Through Hole
Operating Temperature : -55В°C ~ 175В°C (TJ)
Package : Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Package / Case : R6, Axial
Power - Peak Pulse : 3000W (3kW)
Power Line Protection : No
REACH Status : REACH Unaffected
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Supplier Device Package : R-6
Type : Zener
Unidirectional Channels : 1
Video File : Micro Commercial Components Corporate Video
Voltage - Breakdown (Min) : 211V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 310V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 190V
Cайт zapadpribor.com предлагает вашему вниманию диоды , а также много подобного оборудования.
Основные характеристики диода 3KP190A-TP : 3KP190A-TPCircuit Protection/ TVS - Diodes310V Clamp 9.7A Ipp Tvs Diode Through Hole R-6