Транзистор 2SD18200RL Транзистор 2SD18200RL
2SD18200RL
транзисторы
Технические характеристики
Транзистор 2SD18200RL
Полное название: 2SD18200RL.
Технические характеристики:
Base Product Number : 2SD1820 ->
Current - Collector (Ic) (Max) : 500mA
Current - Collector Cutoff (Max) : 100nA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce : 120 @ 150mA, 10V
ECCN : EAR99
Frequency - Transition : 200MHz
HTSUS : 8541.21.0075
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : 150В°C (TJ)
Package : Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®
Package / Case : SC-70, SOT-323
Power - Max : 150mW
Supplier Device Package : SMini3-G1
Transistor Type : NPN
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic : 600mV @ 30mA, 300mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 25V
Cайт zapadpribor.com предлагает вашему вниманию транзисторы , а также много подобного оборудования.
Основные характеристики транзистора 2SD18200RL : 2SD18200RLDiscrete Semiconductor Products/ Transistors - Bipolar (BJT) - Single Биполярный (BJT) транзистор NPN 25V 500mA 200MHz 150mW Surface Mount SMini3-G1