Транзистор 2SD1664T100P Транзистор 2SD1664T100P
2SD1664T100P
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
транзисторы
Технические характеристики
Транзистор 2SD1664T100P
Полное название: 2SD1664T100P.
Технические характеристики:
Base Product Number : 2SD1664 ->
Current - Collector (Ic) (Max) : 1A
Current - Collector Cutoff (Max) : 500nA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce : 82 @ 100mA, 3V
ECCN : EAR99
Frequency - Transition : 150MHz
HTSUS : 8541.29.0075
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : 150В°C (TJ)
Package : Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®
Package / Case : TO-243AA
Power - Max : 2W
REACH Status : REACH Affected
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Supplier Device Package : MPT3
Transistor Type : NPN
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic : 400mV @ 50mA, 500mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 32V
Также на сайте zapadpribor.com в наличии другие транзисторы и похожее приборы.
Основные характеристики транзистора 2SD1664T100P : 2SD1664T100PDiscrete Semiconductor Products/ Transistors - Bipolar (BJT) - Single Биполярный (BJT) транзистор NPN 32V 1A 150MHz 2W поверхностный монтаж MPT3