Транзистор 2SCR544PT100 Транзистор 2SCR544PT100
2SCR544PT100
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
транзисторы
Технические характеристики
Транзистор 2SCR544PT100
Полное название: 2SCR544PT100.
Технические характеристики:
Base Product Number : 2SCR544 ->
Current - Collector (Ic) (Max) : 2.5A
Current - Collector Cutoff (Max) : 1ВµA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce : 120 @ 100mA, 3V
ECCN : EAR99
Frequency - Transition : 280MHz
HTSUS : 8541.29.0075
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : 150В°C (TJ)
Package : Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®
Package / Case : TO-243AA
Power - Max : 2W
REACH Status : REACH Affected
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Supplier Device Package : MPT3
Transistor Type : NPN
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic : 300mV @ 50mA, 1A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 80V
Также на сайте zapadpribor.com в наличии другие транзисторы и похожее приборы.
Основные характеристики транзистора 2SCR544PT100 : 2SCR544PT100Discrete Semiconductor Products/ Transistors - Bipolar (BJT) - Single Биполярный (BJT) транзистор NPN 80V 2.5A 280MHz 2W Surface Mount MPT3