Транзистор 2SC39400RA Транзистор 2SC39400RA
2SC39400RA
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
транзисторы
Технические характеристики
Транзистор 2SC39400RA
Полное название: 2SC39400RA.
Технические характеристики:
Base Product Number : 2SC3940 ->
Current - Collector (Ic) (Max) : 1A
Current - Collector Cutoff (Max) : 100nA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce : 120 @ 500mA, 10V
ECCN : EAR99
Frequency - Transition : 200MHz
HTSUS : 8541.29.0075
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Through Hole
Operating Temperature : 150В°C (TJ)
Package : Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
Package / Case : TO-226-3, TO-92-3 Long Body
Power - Max : 1W
RoHS Status : RoHS non-compliant
Supplier Device Package : TO-92NL-A1
Transistor Type : NPN
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic : 400mV @ 50mA, 500mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 25V
Также на сайте zapadpribor.com представлено разные транзисторы и похожее оборудование.
Основные характеристики транзистора 2SC39400RA : 2SC39400RADiscrete Semiconductor Products/ Transistors - Bipolar (BJT) - Single Биполярный (BJT) транзистор NPN 25V 1A 200MHz 1W Through Hole TO-92NL-A1