Транзистор 2SB12200RL Транзистор 2SB12200RL
2SB12200RL
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
транзисторы
Технические характеристики
Транзистор 2SB12200RL
Полное название: 2SB12200RL.
Технические характеристики:
Base Product Number : 2SB1220 ->
Current - Collector (Ic) (Max) : 50mA
Current - Collector Cutoff (Max) : 1ВµA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce : 130 @ 10mA, 5V
ECCN : EAR99
Frequency - Transition : 200MHz
HTSUS : 8541.21.0075
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : 150В°C (TJ)
Package : Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®
Package / Case : SC-70, SOT-323
Power - Max : 150mW
Supplier Device Package : SMini3-G1
Transistor Type : PNP
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic : 1V @ 3mA, 30mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 150V
Основные характеристики транзистора 2SB12200RL : 2SB12200RLDiscrete Semiconductor Products/ Transistors - Bipolar (BJT) - Single Биполярный (BJT) транзистор PNP 150V 50mA 200MHz 150mW Surface Mount SMini3-G1