Транзистор 2SB071000L Транзистор 2SB071000L
2SB071000L
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
транзисторы
Технические характеристики
Транзистор 2SB071000L
Полное название: 2SB071000L.
Технические характеристики:
Base Product Number : 2SB0710 ->
Current - Collector (Ic) (Max) : 500mA
Current - Collector Cutoff (Max) : 100nA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce : 85 @ 150mA, 10V
ECCN : EAR99
Frequency - Transition : 200MHz
HTSUS : 8541.21.0075
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : 150В°C (TJ)
Package : Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®
Package / Case : TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max : 200mW
RoHS Status : RoHS non-compliant
Supplier Device Package : Mini3-G1
Transistor Type : PNP
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic : 600mV @ 30mA, 300mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 25V
Также на сайте zapadpribor.com представлены другие транзисторы и похожие приборы.
Основные характеристики транзистора 2SB071000L : 2SB071000LDiscrete Semiconductor Products/ Transistors - Bipolar (BJT) - Single Биполярный (BJT) транзистор PNP 25V 500mA 200MHz 200mW Surface Mount Mini3-G1