Транзистор 2SAR512PT100 Транзистор 2SAR512PT100
2SAR512PT100
транзисторы
Технические характеристики
Транзистор 2SAR512PT100
Полное название: 2SAR512PT100.
Технические характеристики:
Base Product Number : 2SAR512 ->
Current - Collector (Ic) (Max) : 2A
Current - Collector Cutoff (Max) : 1ВµA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce : 200 @ 100mA, 2V
ECCN : EAR99
Frequency - Transition : 430MHz
HTSUS : 8541.29.0075
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : 150В°C (TJ)
Package : Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®
Package / Case : TO-243AA
Power - Max : 2W
REACH Status : REACH Affected
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Supplier Device Package : MPT3
Transistor Type : PNP
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic : 400mV @ 35mA, 700mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 30V
На сайте zapadpribor.com можно найти и другие транзисторы и множество похожих изделий.
Основные характеристики транзистора 2SAR512PT100 : 2SAR512PT100Discrete Semiconductor Products/ Transistors - Bipolar (BJT) - Single Биполярный (BJT) транзистор PNP 30V 2A 430MHz 2W Surface Mount MPT3