Транзистор 2SAR372P5T100Q Транзистор 2SAR372P5T100Q
2SAR372P5T100Q
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
транзисторы
Технические характеристики
Транзистор 2SAR372P5T100Q
Технические характеристики:
Current - Collector (Ic) (Max) : 700mA
Current - Collector Cutoff (Max) : 1ВµA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce : 120 @ 100mA, 5V
ECCN : EAR99
Frequency - Transition : 300MHz
HTSUS : 8541.21.0075
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : 150В°C (TJ)
Package : Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®
Package / Case : TO-243AA
Power - Max : 500mW
REACH Status : REACH Affected
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Supplier Device Package : MPT3
Transistor Type : PNP
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic : 360mV @ 50mA, 500mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 120V
Также на сайте zapadpribor.com в наличии другие транзисторы и похожее приборы.
Основные характеристики транзистора 2SAR372P5T100Q : 2SAR372P5T100QDiscrete Semiconductor Products/ Transistors - Bipolar (BJT) - Single Биполярный (BJT) транзистор PNP 120V 700mA 300MHz 500mW Surface Mount MPT3