Транзистор 2DA2018-7 Транзистор 2DA2018-7
2DA2018-7
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
транзисторы
Технические характеристики
Транзистор 2DA2018-7
Полное название: 2DA2018-7.
Технические характеристики:
Категория продукта : Биполярные транзисторы - BJT
Подкатегория : Transistors
Полярность транзистора : PNP
Производитель : Diodes Incorporated
Серия : 2DA20
Тип продукта : BJTs - Bipolar Transistors
Base Product Number : 2DA2018 ->
Current - Collector (Ic) (Max) : 500mA
Current - Collector Cutoff (Max) : 100nA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce : 270 @ 10mA, 2V
ECCN : EAR99
Frequency - Transition : 260MHz
HTSUS : 8541.21.0075
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -55В°C ~ 150В°C (TJ)
Package : Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®
Package / Case : SOT-523
Power - Max : 150mW
REACH Status : REACH Unaffected
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Supplier Device Package : SOT-523
Transistor Type : PNP
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic : 250mV @ 10mA, 200mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 12V