Трансформатор 1182D240 Трансформатор 1182D240
1182D240
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
трансформаторы
Технические характеристики
Трансформатор 1182D240
Полное название: 1182D240.
Технические характеристики:
Center Tap: No
Current - Output (Max): 125mA
ECCN: EAR99
Height - Seated (Max): 31.75mm
HTSUS: 8504.31.4035
Moisture Sensitivity Level (MSL): Not Applicable
Mounting Type: Chassis Mount
Package: Box
Power - Max: 30VA
Primary Winding(s): Dual
REACH Status: REACH Unaffected
RoHS Status: ROHS3 Compliant
Secondary Winding(s): Single
Series: 1182 ->
Size / Dimension: 76.20mm Dia
Termination Style: Wire Leads
Type: Toroidal
Voltage - Isolation: 4000Vrms
Voltage - Primary: 117V
Voltage - Secondary (Full Load): 240V